Tabuk nélkül a férfimeddőségről

Meddőség

Tabuk nélkül a férfimeddőségről

Ha meddőségről beszélünk, még mindig sokszor a pár hölgy tagjára gondolunk először, pedig a probléma minden esetben egy párra vonatkozik.

Tabuk nélkül a férfimeddőségről

A teherbeesési nehezítettség hátterében álló probléma megtalálásához fontos, hogy a férfiak is megfelelő vizsgálaton essenek át andrológus szakértő segítségével. Az alábbi cikkben magáról a férfimeddőségről lesz szó, de kiderül az is, miért nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a meddőség a párok közös ügye, amellyel együtt kell foglalkozniuk. Végezetül elmagyarázzuk, mivel is foglalkozik pontosan az andrológus.

Meddőség: közös út

Kevesebb szó esik a férfi oldalról, ha meddőségről beszélünk, valódi tabunak számít a férfiak nemzőképességi problémája, hajlamosak vagyunk csak a nőkkel foglalkozni a témában. Annak ellenére, hogy a meddő párkapcsolatok 50%-a esetén mutatható ki eltérés a férfi oldalon.

Meddőség esetében mindig egy párról beszélünk, ezért is volna rendkívül fontos, hogy már az első kivizsgálásra is együtt érkezzen a nő és a férfi. Ideális esetben a nőgyógyász addig nem indítja el a hölgy teljes körű kivizsgálását, amíg nem áll rendelkezésre az andrológiai szakvélemény. Teljesen más kivizsgálásra van szükség, ha a férfi teljes mértékben nemzőképes, vagy valamilyen nemzőképesség-zavara van, illetve, ha nemzőképtelen.

Ki is az az andrológus?

Valljuk be őszintén, sokunknak ismeretlenül csengenek az „andrológia” és „andrológus” szavak. Röviden leginkább úgy határozhatnánk meg, hogy a férfiak nemzőképességének egészségével foglalkozó orvosi szakterületről, s az azt képviselő szakorvosokról van szó. Azonban ennél jóval összetettebb terület az andrológia, ugyanis a férfimeddőséggel, azaz amikor a férfi-oldal valamilyen szintű problémája a gyermektelenség oka, továbbá szexuális zavarokkal, az idősödő férfiak problémáival, férfi-klimax-szal, a tesztoszteron (férfihormon) hiányának állapotaival és a férfi fogamzásgátlással is foglalkozik e tudományág[1]. Az andrológiai aktivitás Magyarországon 1947-ben kezdődött, Európában az elsők között[2], tehát valóban fiatal szakterületről beszélhetünk, amely az utóbbi években, a technológia fejlődésének köszönhetően megkerülhetetlenné vált a meddőségi problémákkal küzdő párok esetében.

 

Szerző: Richter Gedeon Nyrt.

[1] http://www.kopaandro.hu/index.php?p=andrologia

[2] https://magyandrol.hu/tarsasag/

Weboldalunkon sütiket (cookie) használunk annak érdekében, hogy javíthassuk a felhasználói élményt, és jobb szolgáltatást nyújthassunk. További információ
Elfogadom