A védőnői várandós gondozás témái, rendszeres feladatai

Általánosságban

A védőnői várandós gondozás témái, rendszeres feladatai

Az első védőnői találkozásról részletesen írtunk, amivel elkezdődött évekre szóló együttműködésük. A védőnővel való rendszeres találkozások mindig jó alkalmat adnak arra, hogy összegyűjtött kérdéseit, megbeszéljék.

A védőnői várandós gondozás témái, rendszeres feladatai

A további találkozási alkalmakkor akár a tanácsadóban, akár otthon a védőnő felkészíti a leendő szülőket a rájuk váró szép, de nehéz szülői feladatokra, a várandósság, a szülés folyamatára, a gyermekágyas időszakra, a szoptatásra, a csecsemőgondozásra, oldja a felmerülő szorongásokat. Megbeszéli a kismamával és az apával a családközpontú szülészeti módszerek lehetőségeit, segít a szülési terv elkészítésében, megbeszélik a választott szülészeti intézmény lehetőségeihez igazítva az alternatív szülési lehetőségeket. Útmutatást ad, hogy mit vigyen a kismama a kórházba, hogyan állítsa össze a kelengyét, hogyan indul meg a szülés, mikor kell a kórházba indulni.

A kilenc hónap alatt nagyon sok ismeretet kaphatunk védőnőnktől, hiszen a fent leírtak talán csak a legfontosabbakról tájékoztatnak.

A védőnőt érdemes a tanácsadóban havonta felkeresni, vele az esedékes „teendőket” megbeszélni, mert nagyon sok jó tanáccsal segíthetik a kismamák és az apukák jó közérzetének megtartását. A várandós gondozás a védőnő és a kismama részéről szükség és igény szerint történik, betartva az aktuális előírásokat, de a védőnőnek legalább havonta tájékozódni kell a kismama állapotáról.

A védőnők segítik és kívánják, hogy várandósságát könnyen viselje, és egészséges kisbabának adjon életet! A várandósság alatt kialakult jó kapcsolat bevezetés a további gondozás sikerességéhez.

 

Szerző: MVSZSZ

 

 

Weboldalunkon sütiket (cookie) használunk annak érdekében, hogy javíthassuk a felhasználói élményt, és jobb szolgáltatást nyújthassunk. További információ
Elfogadom